Διάκριση μαθητή της Β’ Λυκείου στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων- Νεανίδων Τεχνικής Κολύμβησης

Ο μαθητής Ε.Ν. συμμετείχε με την Εθνική ομάδα στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων- Νεανίδων Τεχνικής Κολύμβησης στο Πόζναν της Πολωνίας και κατέκτησε την 4η θέση στα 1500μ. και 800μ. επιφανείας καθώς και το χρυσό στη σκυταλοδρομία 4χ200μ. επιφανείας.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος διδασκόντων συγχαίρουν θερμά τον μαθητή για τη διάκρισή του και του εύχονται ολόψυχα να συνεχίσει την επιτυχημένη πορεία του.

Συμμετοχή μαθήτριας της Β΄ Λυκείου σε Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής

Η μαθήτρια Π.Α. της Β΄ Λυκείου συμμετείχε στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής και κατέκτησε την 25η θέση.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρει τη μαθήτρια για τη συμμετοχή της και για τη θέση που κατέλαβε.

Για το σχετικό έγγραφο πατήστε ΕΔΩ

Ηλεκτρονικές Αιτήσεις Εγγραφής, Ανανέωσης Εγγραφής & Μετεγγραφής σε ΓΕ.Λ. – ΕΠΑ.Λ. – Π.ΕΠΑ.Λ.

Από τις 24 Ιουνίου 2022 και ώρα 10:00 έως και τις 7 Ιουλίου 2022 και ώρα 23:59, όσοι/-ες επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερήσιων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. -ΕΠΑ.Λ. και ημερήσιων Π.ΕΠΑ.Λ., θα μπορούν να υποβάλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση» για το σχολικό έτος 2022-2023.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

Οι αιτήσεις υποβάλλονται μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές στην ηλεκτρονική διεύθυνση ή μέσω της διαδικτυακής πύλης.

Διάκριση μαθητή του σχολείου μας στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής

Ο μαθητής της Γ΄ Λυκείου Τ.Α. κατέκτησε την 5η θέση στη Β΄ Φάση του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Φυσικής “Αριστοτέλης” που διεξήχθη στις 18/6/2022 στην Αθήνα και θα συμμετάσχει στην 52η Διεθνή Ολυμπιάδα Φυσικής.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος διδασκόντων συγχαίρει θερμά τον μαθητή Τ.Α. για την εξαιρετική του επίδοση και του εύχεται ολόψυχα καλή επιτυχία στο Διεθνή Διαγωνισμό που ακολουθεί.

Για να δείτε το σχετικό έγγραφο πατήστε ΕΔΩ

Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός: Κύπρος, Ελλάδα, Ομογένεια: Εκπαιδευτικές Γέφυρες

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρουν τη μαθήτρια Π.Ν. που κατέκτησε το 2ο Βραβείο στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό: ΚΥΠΡΟΣ, ΕΛΛΑΔΑ, ΟΜΟΓΕΝΕΙΑ:ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΓΕΦΥΡΕΣ

Για να δείτε τον τόμο με τα διακριθέντα σχολεία και τις μαθητικές δημιουργίες πατήστε ΕΔΩ