Επίσκεψη σχολείου από τη Ρουμανία στο πλαίσιο του ERASMUS+

Ολοκληρώθηκε την Παρασκευή 31/3/2013 η επίσκεψη του σχολείου Goga Ionescu από το Titu Ρουμανίας, η οποία έγινε μέσα στα πλαίσια των εκπαιδευτικών ανταλλαγών Erasmus+. Παρουσιάστηκαν από τους μαθητές εργασίες πάνω στην ιστορία τα έθιμα και την κουζίνα των χωρών μας, πραγματοποιήθηκαν επισκέψεις σε μουσεία και αρχαιολογικούς χώρους, δόθηκαν φιλικοί αγώνες ποδοσφαίρου και μπάσκετ ενώ η σκακιστική ομάδα του σχολείου μας δοκίμασε τις δυνάμεις του απέναντι στους επισκέπτες μας.

Αυτή η εικόνα δεν έχει ιδιότητα alt. Το όνομα του αρχείου είναι erasmus-μουσειο-1024x576.jpg
Αυτή η εικόνα δεν έχει ιδιότητα alt. Το όνομα του αρχείου είναι ερασμους-δραστηριότητες-1024x576.jpg

Η εβδομάδα δεν θα μπορούσε παρά να κλείσει με ένα παραδοσιακό ελληνικό γλέντι.

Αυτή η εικόνα δεν έχει ιδιότητα alt. Το όνομα του αρχείου είναι ερασμους-γλεντι-1024x576.jpg