Ολοκληρώθηκε την Παρασκευή 31/3/2013 η επίσκεψη του σχολείου Goga Ionescu από το Titu Ρουμανίας, η οποία έγινε μέσα στα πλαίσια των εκπαιδευτικών ανταλλαγών Erasmus+. Παρουσιάστηκαν από τους μαθητές εργασίες πάνω στην ιστορία τα έθιμα και την κουζίνα των χωρών μας, πραγματοποιήθηκαν επισκέψεις σε μουσεία και αρχαιολογικούς χώρους, δόθηκαν φιλικοί αγώνες ποδοσφαίρου και μπάσκετ ενώ η σκακιστική ομάδα του σχολείου μας δοκίμασε τις δυνάμεις του απέναντι στους επισκέπτες μας.
![Αυτή η εικόνα δεν έχει ιδιότητα alt. Το όνομα του αρχείου είναι erasmus-μουσειο-1024x576.jpg](http://32lyk-thess.thess.sch.gr/wordpress/wp-content/uploads/2023/04/erasmus-%CE%BC%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B5%CE%B9%CE%BF-1024x576.jpg)
![Αυτή η εικόνα δεν έχει ιδιότητα alt. Το όνομα του αρχείου είναι ερασμους-δραστηριότητες-1024x576.jpg](http://32lyk-thess.thess.sch.gr/wordpress/wp-content/uploads/2023/04/%CE%B5%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%B4%CF%81%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%B9%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B5%CF%82-1024x576.jpg)
Η εβδομάδα δεν θα μπορούσε παρά να κλείσει με ένα παραδοσιακό ελληνικό γλέντι.
![Αυτή η εικόνα δεν έχει ιδιότητα alt. Το όνομα του αρχείου είναι ερασμους-γλεντι-1024x576.jpg](http://32lyk-thess.thess.sch.gr/wordpress/wp-content/uploads/2023/04/%CE%B5%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%B3%CE%BB%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%B9-1024x576.jpg)