Διδακτική Επίσκεψη στο Δημαρχιακό Μέγαρο

Την Τετάρτη 10/5/2023 οι μαθητές του σχολείου μας που συμμετέχουν στο Πρόγραμμα της Βουλής των Εφήβων επισκέφτηκαν το Δημαρχιακό Μέγαρο Θεσσαλονίκης όπου ξεναγήθηκαν και πήραν συνέντευξη από τον Αντιδήμαρχο Παιδείας κ. Αθανάσιο- Αλέξανδρο Μπαρμπουνάκη.

Ευχαριστούμε τον κ. Μπαρμπουνάκη για την πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση και τον κ. Γεώργιο Γονιάδη για τη θερμή υποδοχή και την εξαιρετικά κατατοπιστική ξενάγησή του.

Αυτή η εικόνα δεν έχει ιδιότητα alt. Το όνομα του αρχείου είναι Επίσκεψη-στο-Δημαρχιακό-Μέγαρο-1024x576.jpg

Υποδοχή 3ου ΓΕΛ Ευόσμου στο σχολείο μας

Στις 8/5/2023, ημέρα Δευτέρα, υποδεχτήκαμε στο σχολείο μας μαθητές και καθηγητές του 3ου ΓΕΛ Ευόσμου. Στη συνάντηση πραγματοποιήθηκε ανταλλαγή παρουσιάσεων των Περιβαλλοντικών Ομάδων και των  προγραμμάτων Erasmus των δύο σχολείων.