Υποστηρικτικό υλικό για τα προβλήματα των εφήβων

Στο πλαίσιο της προσπάθειας του σχολείου μας να σταθεί αρωγός στις οικογένειες των μαθητών μας θα ακολουθήσει μια σειρά δημοσιεύσεων με υποστηρικτικό υλικό που αφορά στα προβλήματα των εφήβων αλλά και τις σχέσεις τους με την οικογένεια και το σχολείο.

Για το άρθρο “Άγχος και κατάθλιψη στους εφήβους” πατήστε ΕΔΩ

Για το άρθρο “Πρακτικές συμβουλές για την αντιμετώπιση του άγχους των εξετάσεων” πατήστε ΕΔΩ

Επίσκεψη σχολείου από τη Ρουμανία στο πλαίσιο του ERASMUS+

Ολοκληρώθηκε την Παρασκευή 31/3/2013 η επίσκεψη του σχολείου Goga Ionescu από το Titu Ρουμανίας, η οποία έγινε μέσα στα πλαίσια των εκπαιδευτικών ανταλλαγών Erasmus+. Παρουσιάστηκαν από τους μαθητές εργασίες πάνω στην ιστορία τα έθιμα και την κουζίνα των χωρών μας, πραγματοποιήθηκαν επισκέψεις σε μουσεία και αρχαιολογικούς χώρους, δόθηκαν φιλικοί αγώνες ποδοσφαίρου και μπάσκετ ενώ η σκακιστική ομάδα του σχολείου μας δοκίμασε τις δυνάμεις του απέναντι στους επισκέπτες μας.

Αυτή η εικόνα δεν έχει ιδιότητα alt. Το όνομα του αρχείου είναι erasmus-μουσειο-1024x576.jpg
Αυτή η εικόνα δεν έχει ιδιότητα alt. Το όνομα του αρχείου είναι ερασμους-δραστηριότητες-1024x576.jpg

Η εβδομάδα δεν θα μπορούσε παρά να κλείσει με ένα παραδοσιακό ελληνικό γλέντι.

Αυτή η εικόνα δεν έχει ιδιότητα alt. Το όνομα του αρχείου είναι ερασμους-γλεντι-1024x576.jpg